Najem Idea Leasing na środki transportu ciężkiego wśród Najlepszych Produktów dla MSP 2017

 

31 maja 2017 r.

 

26 maja br. „Gazeta Finansowa” wyróżniła Idea Leasing za rozwiązanie finansowe dedykowane branży TSL, doceniając innowacyjność produktu i uproszczone procedury dla przedsiębiorców transportowych. Najem Idea Leasing na środki transportu ciężkiego łączy w sobie zalety leasingu bez opłaty wstępnej oraz pełną obsługę serwisową pojazdu. To wygodny i korzystny finansowo produkt, który umożliwia użytkowanie pojazdu bez naruszania płynności finansowej firmy.

 

Wybierając najem, transportowcy mogą korzystać z pojazdu bez wkładu własnego, nie naruszając przy tym płynności finansowej swojego przedsiębiorstwa – podkreśla Małgorzata Terlecka-Urbanik, dyrektor Departamentu Transportu i Maszyn Budowlanych Idea Leasing. – Zamiast angażować kapitał w środek trwały, mogą go przeznaczyć na rozwój firmy. Wówczas opłata za wynajem pojazdu, która zawiera w sobie także koszty serwisu, ubezpieczenia czy podatku drogowego, jest zaliczana w koszty uzyskania przychodu – dodaje.

 

Coraz chętniej wybierany

 

W najmie, w odróżnieniu od leasingu, po zakończeniu umowy przedsiębiorca nie wykupuje pojazdu, a oddaje go wynajmującemu. Kolejnymi zaletami produktu są: pełna obsługa serwisowa pojazdu oparta na kontrakcie producenta, ubezpieczenie, podatek od środków transportu na cały okres umowy, a także produkty dodatkowe, jak GAP, GPS, GanDNA – zabezpieczenie przed kradzieżą czy assistance na terenie całej Europy. Maksymalny okres najmu na naczepy to 4 lata, a na ciągniki siodłowe i samochody ciężarowe pow. 3,5 t. – 5 lat. – Transportowcy coraz częściej oczekują od nas krótszych okresów finansowania. W odpowiedzi na ich potrzeby możemy również zaproponować najem np. na 12 miesięcy. Dlatego najem to znakomite rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy są zainteresowani regularną wymianą swojego taboru – dodaje Małgorzata Terlecka-Urbanik.

 

Najem na środki transportu ciężkiego, czyli samochody ciężarowe pow. 3,5 t, ciągniki siodłowe oraz naczepy/przyczepy, to dziś – obok leasingu i pożyczki – jeden z chętniej wybieranych produktów Idea Leasing. Firma szacuje, że do końca roku najem osiągnie 10-proc. udział w sprzedaży Idea Leasing.

 

Lider transportu ciężkiego

 

W I kwartale 2017 r. Grupa Idea Getin Leasing wzmocniła pozycję lidera finansowania dla branży TSL i budownictwa. Portfel nowych umów o wartości 632,7 mln zł przełożył się na 14,7-proc. udział w rynku. – W segmencie TSL uzyskaliśmy wynik znacznie lepszy niż branża leasingowa. Wzrost sprzedaży Idea Leasing w trzech pierwszych miesiącach roku był ponad dziesięciokrotnie wyższy niż dynamika całego rynku, która zanotowała 4-proc. zniżkę. Ten wynik to efekt m.in. wprowadzenia nowego produktu, jakim jest najem środków transportu – komentuje Małgorzata Terlecka-Urbanik.

 

Największy udział w wynikach segmentu TSL w Grupie Idea Getin Leasing mają ciągniki siodłowe (ich sprzedaż w I kwartale wzrosła z poziomu 226,2 do 311,9 mln zł, czyli o 37,9 proc. r/r) oraz naczepy i przyczepy (wzrost z poziomu 123,2 do 167,7 mln zł, czyli o 36 proc. r/r). Dynamicznie rozwija się także sprzedaż samochodów ciężarowych (wzrost z 52,3 do 87,9 mln zł, czyli aż o 68 proc. r/r). W dalszej perspektywie najbardziej rozwojowym segmentem powinien pozostać leasing ciągników i naczep.

Firma Przyjazna Klientowi Marka Godna Zaufania 2017 PROSPERITA 2017 dla Najlepszej Firmy Leasingowej

PROSPERITA 2017
dla Najlepszej
Firmy Leasingowej

Certyfikat Odpowiedzialni w Biznesie 2015, 2016

Certyfikat
Odpowiedzialni
w Biznesie
2015, 2016

Najlepszy Partner w Biznesie Home & Market 2015, 2016

Najlepszy Partner
w Biznesie
Home & Market
2015, 2016

Order Finansowy Home & Market 2015

Order Finansowy
Home & Market
2015, 2016

Orzeł Polskiej Przedsiębiorczości 2015

Orzeł Polskiej
Przedsiębiorczości
2015