Cieszymy się opinią wiarygodnego i pewnego partnera biznesowego, o czym świadczą nagrody i wyróżnienia od wielu lat przyznawane naszej firmie. Każde wyróżnienie jest dla nas mobilizacją do dalszej, intensywnej pracy. Nieustająco podnosimy jakość usług oraz standardy obsługi naszych Klientów.

   

2021

  

Perły Polskiego Leasingu 2021

 

Idea Getin Leasing otrzymała wyróżnienie Perły Polskiego Leasingu 2021. Redakcja Gazety Finansowej wyróżniła Spółkę m.in. za szybkie reagowanie na pojawiające się potrzeby klientów i dostosowanie procesów do zmian rynkowych. W 2020 r. firma poszerzyła ofertę, m.in. o finansowanie fotowoltaiki, podpisywanie umów z wykorzystaniem wideoweryfikacji, finansowanie aut dostępnych od ręki na platformie autokatalog.pl.

 

2020

 

Firma Przyjazna Klientowi po raz piąty!

 

Idea Getin Leasing po raz piąty z rzędu otrzymała tytuł „Firmy Przyjaznej Klientowi”. Wyróżnienie to przyznawane jest organizacjom, które przykładają szczególną wagę do wysokich standardów obsługi klienta. W tegorocznym badaniu Klienci IGL bardzo wysoko ocenili wszystkie badane obszary: gotowość do rekomendacji, ogólne zadowolenie, podejście do Klientów, jakość obsługi, Customer Effort Score (CES) oraz proces zakupowy. Najwyżej ocenione obszary to proces zakupowy (94%) i jakość obsługi (92%).

 

Order Finansowy 2019

 

Uproszczona procedura finansowania kamperów, pełny bak na dobry początek i nieodpłatna karta hotelowa Travel Card to wyróżniony przez Magazyn Home&Market pakiet "Wolność podróżowania".

 

2019

 

Firma Przyjazna Klientowi po raz czwarty!

 

Idea Getin Leasing po raz czwarty z rzędu otrzymała tytuł „Firmy Przyjaznej Klientowi”. Wyróżnienie to przyznawane jest firmom, które przykładają szczególną wagę do wysokich standardów obsługi klienta. Podobnie jak w latach ubiegłych, Klienci IGL bardzo dobrze ocenili 4 badane obszary: współpraca, kontakt, ogólne zadowolenie oraz skłonność do rekomendacji. Ocena współpracy oraz kontaktu wyraźnie się poprawiła. Konsekwentnie i systematycznie wprowadzamy zmiany  proceduralne i organizacyjne. Wszystko z myślą o usprawnieniu komunikacji i skróceniu czasu obsługi. W dzisiejszych „zabieganych czasach” klienci chcą szybko i skutecznie skontaktować się z nami, a następnie równie sprawnie uzyskać potrzebną informację lub dokument.  Cieszymy się,że zauważyli poprawę i dali temu wyraz w wyższych niż rok temu ocenach mówi Małgorzata Szmidt-Korczowska, dyrektor Departamentu Obsługi Klienta i Operacji Idea Getin Leasing SA. 

 

Najlepsze Produkty dla Biznesu 2019

 

Wdrożona przez Idea Getin Leasing procedura uproszczona finansowania instalacji fotowoltaicznych otrzymała wyróżnienie "Najlepsze Produkty dla Biznesu 2019". Tytuł ten przyznaje redakcja Gazety Finansowej.

 

Skrzydła KRD - wyróżnienie

 

Idea Getin Leasing otrzymała wyróżnienie Skrzydła KRD w kategorii branża leasingowa. To wyraz uznania za promowanie etycznych i uczciwych zasad w biznesie.

 

Perły Polskiej Gospodarki

 

Idea Getin Leasing po raz drugi otrzymała certyfikat "Perły Polskiej Gospodarki" w kategorii instytucja finansowa w XVII edycji rankingu magazynu ekonomicznego "Polish Market". Kapituła konkursu uhonorowała Spółkę za konsekwentną realizację polityki i strategii przedsiębiorstwa oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw w Polsce. Coroczny ranking "Perły Polskiej Gospodarki” przygotowywany jest przez ekonomistów z Zakładu Wspomagania i Analizy Decyzji Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie pod kierunkiem prof. Tomasza Szapiro.

 

Lokomotywa Biznesu

  

Fuzja Idea Leasing S.A. i Getin Leasing S.A, dzięki której 1 lutego 2018 r. powstała Idea Getin Leasing S.A. – jedna z największych spółek leasingowych w Europie Środkowo-Wschodniej, lider finansowania branży TSL w Polsce. Wraz z fuzją nastąpiło połączenie najlepszych praktyk biznesowych i kompetencji obu spółek, dzięki którym możliwe było powstanie uniwersalnej firmy leasingowej, obecnej we wszystkich segmentach rynku. Klienci otrzymali dostęp do najszerszej, komplementarnie uzupełniającej się oferty finansowej. Połączenie firm pozwoliło ponadto ujednolić proces obsługi klientów i ustandaryzować pracę sieci handlowej, aby w kompleksowy sposób wspierać rozwój polskich przedsiębiorców – mikro, małych i średnich firm – oferując elastyczny i konkurencyjny pakiet usług finansowych. Wyniki branży leasingowej za 2018 rok potwierdzają pozycję Idea Getin Leasing S.A. jako lidera finansowania inwestycji w branży TSL.

 
 

2018

 

Firma Przyjazna Klientowi po raz trzeci!

 

Idea Getin Leasing po raz trzeci z rzędu otrzymała tytuł „Firmy Przyjaznej Klientowi”. Wyróżnienie to przyznawane jest firmom, które przykładają szczególną wagę do wysokich standardów obsługi klienta. Podobnie jak w latach ubiegłych, Klienci IGL bardzo dobrze ocenili 4 badane obszary: współpraca, kontakt, ogólne zadowolenie oraz skłonność do rekomendacji. - Szczególnie cieszy nas stała od trzech lat tendencja wzrostowa wskaźnika NPS (Net Promoter Score), przy pomocy którego Klienci wyrażają chęć ponownego korzystania z produktów/usług danej firmy oraz polecania ich swoim znajomym/rodzinie. Wskaźnik NPS, w stosunku do badania sprzed roku, wzrósł o kolejne 3 pkt – podkreśla Małgorzata Szmidt-Korczowska, dyrektor Departamentu Obsługi Klienta i Operacji Idea Getin Leasing SA.

 

Marka Godna Zaufania 2018

 

Po raz drugi prestiżowy tytuł Marka Godna Zaufania trafia do Idea Getin Leasing! Marka Godna Zaufania to badanie mające na celu poznanie opinii przedsiębiorców na temat najlepszych marek, produktów i usług skierowanych do biznesu. Wśród firm leasingowych największym zaufaniem niezmiennie cieszy się Idea Getin Leasing. Wśród wskazanych przez respondentów jako godne zaufania firm leasingowych, Idea Getin Leasing osiągnęła najwyższy wskaźnik odpowiedzi – aż 15,8% wskazań.

Badanie Marka Godna Zaufania zostało przeprowadzone przez wydawcę miesięcznika „My Company Polska” w styczniu 2018 r. Za realizację i opracowanie badania odpowiadała firma Kantar Millward Brown. W badaniu ankietowani zostali poproszeni o udzielenie spontanicznej odpowiedzi, której marce w danej kategorii ufają najbardziej. W każdej z nich można było wskazać tylko jedną markę.

 

Perły Polskiej Gospodarki

 

Idea Getin Leasing otrzymała certyfikat "Perły Polskiej Gospodarki 2018" w kategorii instytucja finansowa w XVI edycji rankingu magazynu ekonomicznego "Polish Market". Kapituła konkursu uhonorowała Spółkę za konsekwentną realizację polityki i strategii przedsiębiorstwa oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw w Polsce. Coroczny ranking "Perły Polskiej Gospodarki” przygotowywany jest przez ekonomistów z Zakładu Wspomagania i Analizy Decyzji Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie pod kierunkiem prof. Tomasza Szapiro.

 

Najlepsze Produkty dla MŚP - Turbiny Polskiej Gospodarki

 

25 maja 2018 r. w Gazecie Finansowej opublikowane zostały wyniki rankingu Najlepsze Produkty dla MSP 2018. Wśród wyróżnionych tytułem Turbin Polskiej Gospodarki znalazł się oferowany przez Idea Getin Leasing najem maszyn budowlanych, drogowych i wózków widłowych.

 

Złoty Laur Klienta

 

Idea Getin Leasing otrzymała prestiżowe wyróżnienie Złoty Laur Konsumenta w kategorii „usługi leasingowe”. Nagroda została przyznana na podstawie wyników niezależnego ogólnopolskiego sondażu telefonicznego i głosowania internetowego, w którym Idea Getin Leasing uzyskała najlepszy wynik wśród firm leasingowych: aż 28 proc. głosów respondentów.  Wyróżnienie Laur Konsumenta/Klienta jest co roku przyznawane najpopularniejszym markom i produktom w swojej kategorii. W tym roku odbyła się XIV edycja Ogólnopolskiego Plebiscytu Popularności Produktów/Marek/Usług na polskim rynku – Laur Konsumenta, który jest obecnie czołowym projektem promocyjnym w Polsce (wg badania GFK Polonia dla domu mediowego AEGIS MEDIA).

 

Order Finansowy 2017

 

W ofercie Idea Getin Leasing wraz z autem klient zyskuje kartę Travel Card, dzięki której może nieodpłatnie korzystać z noclegów w hotelach w całej Europie. To pierwsze i jedyne takie rozwiązanie na polskim rynku, które łączy konkurencyjne finansowanie pojazdu do 3,5 t z zachętą do… podróżowania.  Innowacyjność programu „Weź auto w podróż” wraz z Travel Card doceniła redakcja miesięcznika ekonomicznego „Home&Market”, przyznając Idea Getin Leasing kolejny, już czwarty w historii, Order Finansowy. Karta w programie „Weź auto w podróż” Idea Getin Leasing oferowana jest nieodpłatnie do każdej umowy leasingu i pożyczki na pojazd do 3,5 tony (samochód osobowy, dostawczy, motocykl). Travel Card jest aktywna przez 12 miesięcy i pozwala na nieodpłatne korzystanie z noclegów dla dwóch osób w ponad 1200 hotelach, zlokalizowanych w 17 krajach Europy, w tym w Polsce. Jedyny koszt jaki ponosi klient to opłata za śniadania i kolacje (dla dwóch osób) serwowane w wybranych obiektach. Pobyt w wybranym hotelu można zarezerwować telefonicznie lub online przez dedykowany dla klientów Idea Getin Leasing system rezerwacyjny.

 

2017

 

Pracodawca - organizator pracy

 

W 2017 roku otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”, który od wielu lat organizuje Państwowa Inspekcja Pracy przy współudziale partnerów społecznych. Promowanie najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa i ochrony pracy, a także zachęcanie przedsiębiorców do tworzenia bezpiecznych i ergonomicznych miejsc pracy – to główne cele tego konkursu.

 

Innowacyjna Firma 2017

 

1 grudnia 2017 r. "Gazeta Finansowa" przyznała wyróżnienia dla Innowacyjnych Firm 2017 - wśród najbardziej innowacyjnych usług wymieniona została procedura błyskawiczna Idea Leasing na finansowanie środków transportu ciężkiego. Oferta dotyczy nowych i używanych samochodów ciężarowych o DMC >=3,5t, ciągników siodłowych, naczep oraz przyczep. Z procedury mogą korzystać klienci, którzy prowadzą działalność gospodarczą, jak i właściciele spółek prawa handlowego. Klient może otrzymać finansowanie w wysokości do 500 tys. PLN na podstawie tylko licencji transportowej, a w przypadku jej braku na podstawie udokumentowanego doświadczenia zawodowego jako kierowca (np. pracował jako kierowca dla dużej spedycji, a teraz jest start-up’em). Procedura błyskawiczna dostępna jest również w ramach automatu decyzyjnego Idea Leasing, w którym procesowany jest każdy wniosek o finansowanie, a klient maksymalnie w ciągu 7 minut otrzymuje decyzję o przyznaniu finansowania.

 

„Firma Przyjazna Klientowi” po raz drugi!

 

Idea Leasing ponownie znalazła się w gronie firm, które przykładają szczególną wagę do najwyższych standardów obsługi swoich klientów. W niezależnym badaniu certyfikującym do tytułu „Firma Przyjazna Klientowi” Spółka potwierdziła jakość obsługi i koncentrację na potrzebach polskich przedsiębiorców. Podstawą procesu certyfikacyjnego były wyniki niezależnych badań satysfakcji, doświadczeń i prawdopodobieństwa rekomendacji, które przeprowadził organizator programu – Fundacja Obserwatorium Zarządzania. Badanie zrealizowane zostało w październiku 2017 r. ,wzięło w nim udział 300 respondentów. Klienci wysoko ocenili Idea Leasing pod względem wszystkich badanych kategorii: ocena współpracy, ocena kontaktu, ogólne zadowolenie, skłonność do rekomendacji.

 

 

Idea Getin Leasing liderem BOOK OF LISTS 2017/2018 w kategorii firma leasingowa

Grupa Idea Getin Leasing zajęła pierwsze miejsce w kategorii firma leasingowa w 22. wydaniu rocznika BOOK OF LISTS 2017/2018. BOOK OF LIST to największe opracowanie o charakterze rankingowym, wydawane w Polsce przez Warsaw Business Journal już od ponad 20 lat. Publikacja wyróżnia największe i najprężniej działające firmy w Polsce. Nagrody przyznawane są na podstawie szczegółowych informacji finansowych i statystycznych uszeregowanych według charakterystycznych kryteriów dostosowanych do specyfiki danej branży. Ranking w kategorii firma leasingowa uwzględnia wartość umów zawartych w 2016 roku.

 

Marka Godna Zaufania

 

Idea Leasing została liderem kategorii usługi leasingowe w niezależnym badaniu „Marka Godna Zaufania”, przeprowadzonym przez instytut Kantar Millward Brown na zlecenie miesięcznika „My Company Polska”. Ankietowani przedsiębiorcy wskazali w badaniu, której marce biznesowej najbardziej ufają. Celem przeprowadzonego badania było poznanie opinii oraz określenie poziomu zaufania polskich przedsiębiorców do marek biznesowych. Tytuł „Marka Godna Zaufania” przyznany został w 23 kategoriach (m.in. usługi leasingowe), na podstawie wyników ankiet wypełnionych przez przedstawicieli 960 firm.

 

Marek Bauer, prezes Zarządu Idea Leasing o nagrodzie:  Zdobycie tytułu „Marka Godna Zaufania” 2017 jest celującą oceną naszej dotychczasowej działalności – zasad fair-play, którymi kierujemy się w biznesie, innowacyjności produktowej, indywidualnego podejścia do klientów oraz najwyższych standardów obsługi. Idea Leasing tworzy zespół doświadczonych, zaangażowanych specjalistów. Jesteśmy pionierem wdrażającym nowe rozwiązania finansowe i rzetelnym partnerem w biznesie. Dlatego szczególnie doceniam, że miano „Marki Godnej Zaufania” przyznało nam niezależne jury – przedsiębiorcy, którzy na co dzień korzystają z dostępnych na rynku usług i rekomendują sprawdzone przez siebie rozwiązania. Zaufanie naszych klientów i partnerów traktujemy jako ważny kapitał dla naszej przyszłości – to także zobowiązanie, aby wciąż, nieustannie wsłuchiwać się w potrzeby polskich firm i oferować produkty szyte na miarę ich oczekiwań i aspiracji.

 

Najlepsze Produkty dla MŚP

 

26 maja 2017 r. tygodnik "Gazeta Finansowa" wyróżnił Najlepsze Produkty dla MŚP. Idea Leasing została doceniona w kategorii "leasing" za najem dla środków transportu. Najem Idea Leasing łączy w sobie zalety leasingu bez opłaty wstępnej oraz pełną obsługę serwisową pojazdu (przeglądy okresowe, wymiana opon), ubezpieczenie przedmiotu oraz podatek od środków transportu na cały okres umowy, a także produkty dodatkowe (GAP, GanDNA, assistance na terenie całej Europy, GPS). W najmie, w odróżnieniu od leasingu, po zakończeniu umowy przedsiębiorca nie wykupuje pojazdu, a oddaje go wynajmującemu. To wygodny i korzystny finansowo produkt, który umożliwia użytkowanie pojazdu bez naruszania płynności finansowej firmy.

 

PROSPERITA dla Najlepszej Firmy Leasingowej

 

14 kwietnia 2017 r. miesięcznik ekonomiczny „Home&Market” przyznał Idea Leasing nagrodę PROSPERITA dla Najlepszej Firmy Leasingowej, doceniając ponadprzeciętne wyniki uzyskane przez spółkę w 2016 r., jej rozpoznawalność oraz innowacyjność produktową. Na podkreślenie zasłużył fakt, że Idea Leasing jest liderem finansowania w Polsce, stawia na innowacyjne produkty finansowe, wysoką jakość obsługi i elastyczne procedury, które zwiększają konkurencyjność polskich przedsiębiorstw, już od pierwszych dni ich działalności. 

 

Order Finansowy 2016

 

17 marca 2017 r. Idea Leasing po raz kolejny została wyróżniona „Orderem Finansowym” - prestiżowym tytułem przyznawanym przez magazyn ekonomiczny „Home&Market”. Wyróżnieniem uhonorowany został innowacyjny produkt „Happy Miles. Leasing na kilometry” – nowość na polskim rynku leasingowym.  

 

Wśród najdynamiczniejszych firm leasingowych

 

24 lutego 2017 r. w „Gazecie Finansowej” ukazał się ranking „Złota Setka Firm Finansowych”, w którym zestawiono największe instytucje finansowe w Polsce z uwzględnieniem wyników po III kw. 2016 r. Idea Leasing znalazła się w czołówce polskich firm leasingowych zajmując:

 

> 4 pozycję wśród firm leasingowych pod względem dynamiki przychodów (r/r , za kwartały I-III),
> 7 pozycję wśród firm leasingowych wg wielkości przychodu (r/r , za kwartały I-III).

 

2016

 
Firma Przyjazna Klientowi

 

Wyróżnienie tytułem „Firma Przyjazna Klientowi” potwierdza przynależność Idea Leasing do grona firm o najwyższym standardzie obsługi. Warto podkreślić, że godło przyznano na podstawie wyników niezależnych badań satysfakcji przeprowadzonych przez Fundację Obserwatorium Zarządzania. Warunkiem jego otrzymania było przejście szczegółowego procesu badawczego i spełnienie określonych, szczególnie wysokich standardów.

 

Odpowiedzialni w Biznesie

 

Po raz drugi Idea Leasing otrzymała wyróżnienie „Odpowiedzialni w Biznesie” za budowanie bezpieczeństwa transakcji w obrocie gospodarczym i wkład w rozwój systemu wymiany informacji gospodarczej. Tytuł przyznaje Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A.

 

Najlepszy Partner w Biznesie

 

Idea Leasing po raz kolejny z rzędu została uhonorowana tytułem „Najlepszy Partner w Biznesie” w kategorii Leasing, przyznawanym przez miesięcznik ekonomiczny „Home&Market”. Spółkę wyróżniono za stworzenie wyspecjalizowanej, spełniającej oczekiwania klientów oferty skierowanej do mikro, małych i średnich firm.

 

Order Finansowy 2015

 

Pożyczka transportowa Idea Leasing została wyróżniona „Orderem Finansowym 2015”, przyznanym Spółce w kategorii leasing przez magazyn ekonomiczny „Home&Market”. Zgodnie z raportem Związku Polskiego Leasingu produkt Idea Leasing był najchętniej wybieranym w segmencie transportu ciężkiego w 2015 roku – za jego pomocą sfinansowano ponad 1,2 tys. ciągników siodłowych i naczep/przyczep.

 

2015

 
Orzeł Polskiej Przedsiębiorczości

 

Statuetka „Orzeł Polskiej Przedsiębiorczości” to nagroda dla najlepszych przedsiębiorstw w swoich branżach, mająca na celu doceniać oraz wyróżniać te podmioty, które mogą być inspiracja dla innych. Przyznane nagrody i wyróżnienia promują najlepszych, pokazują jakość i solidność polskiego przedsiębiorcy oraz przyczyniają się do dalszego ich rozwoju. Jesteśmy dumni, że Idea Leasing należy do grona tych wyjątkowych organizacji.

 

Odpowiedzialni w biznesie

 

Idea Leasing otrzymała wyróżnienie „Odpowiedzialni w Biznesie” za budowanie bezpieczeństwa transakcji w obrocie gospodarczym i wkład w rozwój systemu wymiany informacji gospodarczej. Tytuł przyznaje Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A.

 

Najlepszy Partner w Biznesie

 

Według miesięcznika ekonomicznego „Home&Market” Idea Leasing to „Najlepszy Partner w Biznesie” w kategorii leasing! Spółkę wyróżniono za stworzenie wyspecjalizowanej, spełniającej oczekiwania klientów oferty skierowanej do mikro, małych i średnich firm.

 

Firma Roku

 

„Firma Roku” to tytuł przyznawany przedsiębiorstwom, które poprzez nowoczesne produkty, usługi, technologie oraz zarządzanie wyróżniają się na tle konkurencji. Nagradzane firmy działają w oparciu o najwyższe standardy organizacji pracy oraz przy pełnym poszanowaniu norm etyki biznesowej. Organizatorem plebiscytu jest Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców Przedsiębiorcy.pl

 

2014


Order Finansowy 2013

 

Najlepsze Produkty dla MŚP - Gazeta Finansowa

Firma Przyjazna Klientowi Marka Godna Zaufania 2017 PROSPERITA 2017 dla Najlepszej Firmy Leasingowej

PROSPERITA 2017
dla Najlepszej
Firmy Leasingowej

Certyfikat Odpowiedzialni w Biznesie 2015, 2016

Certyfikat
Odpowiedzialni
w Biznesie
2015, 2016

Najlepszy Partner w Biznesie Home & Market 2015, 2016

Najlepszy Partner
w Biznesie
Home & Market
2015, 2016

Order Finansowy Home & Market 2015

Order Finansowy
Home & Market
2015, 2016

Orzeł Polskiej Przedsiębiorczości 2015

Orzeł Polskiej
Przedsiębiorczości
2015