Idea Leasing cieszy się opinią wiarygodnego i pewnego partnera biznesowego, o czym świadczą nagrody i wyróżnienia od wielu lat przyznawane naszej firmie.

 

Każde wyróżnienie jest dla nas mobilizacją do dalszej, intensywnej pracy. Nieustająco podnosimy jakość usług oraz standardy obsługi naszych Klientów.

 

2017

 

Innowacyjna Firma 2017 dla Idea Leasing

 

1 grudnia 2017 r. "Gazeta Finansowa" przyznała wyróżnienia dla Innowacyjnych Firm 2017 - wśród najbardziej innowacyjnych usług wymieniona została procedura błyskawiczna Idea Leasing na finansowanie środków transportu ciężkiego. Oferta dotyczy nowych i używanych samochodów ciężarowych o DMC >=3,5t, ciągników siodłowych, naczep oraz przyczep. Z procedury mogą korzystać klienci, którzy prowadzą działalność gospodarczą, jak i właściciele spółek prawa handlowego. Klient może otrzymać finansowanie w wysokości do 500 tys. PLN na podstawie tylko licencji transportowej, a w przypadku jej braku na podstawie udokumentowanego doświadczenia zawodowego jako kierowca (np. pracował jako kierowca dla dużej spedycji, a teraz jest start-up’em). Procedura błyskawiczna dostępna jest również w ramach automatu decyzyjnego Idea Leasing, w którym procesowany jest każdy wniosek o finansowanie, a klient maksymalnie w ciągu 7 minut otrzymuje decyzję o przyznaniu finansowania.

 

Idea Leasing po raz kolejny wyróżniona prestiżowym godłem „Firma Przyjazna Klientowi”

 

Idea Leasing ponownie znalazła się w gronie firm, które przykładają szczególną wagę do najwyższych standardów obsługi swoich klientów. W niezależnym badaniu certyfikującym do tytułu „Firma Przyjazna Klientowi” Spółka potwierdziła jakość obsługi i koncentrację na potrzebach polskich przedsiębiorców. Podstawą procesu certyfikacyjnego były wyniki niezależnych badań satysfakcji, doświadczeń i prawdopodobieństwa rekomendacji, które przeprowadził organizator programu – Fundacja Obserwatorium Zarządzania. Badanie zrealizowane zostało w październiku 2017 r. ,wzięło w nim udział 300 respondentów. Klienci wysoko ocenili Idea Leasing pod względem wszystkich badanych kategorii: ocena współpracy, ocena kontaktu, ogólne zadowolenie, skłonność do rekomendacji.

 

 

Grupa Idea Getin Leasing liderem BOOK OF LISTS 2017/2018 w kategorii firma leasingowa

Grupa Idea Getin Leasing zajęła pierwsze miejsce w kategorii firma leasingowa w 22. wydaniu rocznika BOOK OF LISTS 2017/2018. BOOK OF LIST to największe opracowanie o charakterze rankingowym, wydawane w Polsce przez Warsaw Business Journal już od ponad 20 lat. Publikacja wyróżnia największe i najprężniej działające firmy w Polsce. Nagrody przyznawane są na podstawie szczegółowych informacji finansowych i statystycznych uszeregowanych według charakterystycznych kryteriów dostosowanych do specyfiki danej branży. Ranking w kategorii firma leasingowa uwzględnia wartość umów zawartych w 2016 roku.

 

Marka Godna Zaufania dla Idea Leasing

 

Idea Leasing została liderem kategorii usługi leasingowe w niezależnym badaniu „Marka Godna Zaufania”, przeprowadzonym przez instytut Kantar Millward Brown na zlecenie miesięcznika „My Company Polska”. Ankietowani przedsiębiorcy wskazali w badaniu, której marce biznesowej najbardziej ufają. Celem przeprowadzonego badania było poznanie opinii oraz określenie poziomu zaufania polskich przedsiębiorców do marek biznesowych. Tytuł „Marka Godna Zaufania” przyznany został w 23 kategoriach (m.in. usługi leasingowe), na podstawie wyników ankiet wypełnionych przez przedstawicieli 960 firm.

 

Marek Bauer, prezes Zarządu Idea Leasing o nagrodzie:  Zdobycie tytułu „Marka Godna Zaufania” 2017 jest celującą oceną naszej dotychczasowej działalności – zasad fair-play, którymi kierujemy się w biznesie, innowacyjności produktowej, indywidualnego podejścia do klientów oraz najwyższych standardów obsługi. Idea Leasing tworzy zespół doświadczonych, zaangażowanych specjalistów. Jesteśmy pionierem wdrażającym nowe rozwiązania finansowe i rzetelnym partnerem w biznesie. Dlatego szczególnie doceniam, że miano „Marki Godnej Zaufania” przyznało nam niezależne jury – przedsiębiorcy, którzy na co dzień korzystają z dostępnych na rynku usług i rekomendują sprawdzone przez siebie rozwiązania. Zaufanie naszych klientów i partnerów traktujemy jako ważny kapitał dla naszej przyszłości – to także zobowiązanie, aby wciąż, nieustannie wsłuchiwać się w potrzeby polskich firm i oferować produkty szyte na miarę ich oczekiwań i aspiracji.

 

Najlepsze Produkty dla MŚP

 

26 maja 2017 r. tygodnik "Gazeta Finansowa" wyróżnił Najlepsze Produkty dla MŚP. Idea Leasing została doceniona w kategorii "leasing" za najem dla środków transportu. Najem Idea Leasing łączy w sobie zalety leasingu bez opłaty wstępnej oraz pełną obsługę serwisową pojazdu (przeglądy okresowe, wymiana opon), ubezpieczenie przedmiotu oraz podatek od środków transportu na cały okres umowy, a także produkty dodatkowe (GAP, GanDNA, assistance na terenie całej Europy, GPS). W najmie, w odróżnieniu od leasingu, po zakończeniu umowy przedsiębiorca nie wykupuje pojazdu, a oddaje go wynajmującemu. To wygodny i korzystny finansowo produkt, który umożliwia użytkowanie pojazdu bez naruszania płynności finansowej firmy.

 

PROSPERITA dla Najlepszej Firmy Leasingowej

 

14 kwietnia 2017 r. miesięcznik ekonomiczny „Home&Market” przyznał Idea Leasing nagrodę PROSPERITA dla Najlepszej Firmy Leasingowej, doceniając ponadprzeciętne wyniki uzyskane przez spółkę w 2016 r., jej rozpoznawalność oraz innowacyjność produktową. Na podkreślenie zasłużył fakt, że Idea Leasing jest liderem finansowania w Polsce, stawia na innowacyjne produkty finansowe, wysoką jakość obsługi i elastyczne procedury, które zwiększają konkurencyjność polskich przedsiębiorstw, już od pierwszych dni ich działalności. 

 

Order Finansowy 2016

 

17 marca 2017 r. Idea Leasing po raz kolejny została wyróżniona „Orderem Finansowym” - prestiżowym tytułem przyznawanym przez magazyn ekonomiczny „Home&Market”. Wyróżnieniem uhonorowany został innowacyjny produkt „Happy Miles. Leasing na kilometry” – nowość na polskim rynku leasingowym.  

 

Idea Leasing wśród najdynamiczniejszych firm leasingowych

 

24 lutego 2017 r. w „Gazecie Finansowej” ukazał się ranking „Złota Setka Firm Finansowych”, w którym zestawiono największe instytucje finansowe w Polsce z uwzględnieniem wyników po III kw. 2016 r. Idea Leasing znalazła się w czołówce polskich firm leasingowych zajmując:

 

> 4 pozycję wśród firm leasingowych pod względem dynamiki przychodów (r/r , za kwartały I-III),
> 7 pozycję wśród firm leasingowych wg wielkości przychodu (r/r , za kwartały I-III).

 

2016

 
Firma Przyjazna Klientowi

 

Wyróżnienie tytułem „Firma Przyjazna Klientowi” potwierdza przynależność Idea Leasing do grona firm o najwyższym standardzie obsługi. Warto podkreślić, że godło przyznano na podstawie wyników niezależnych badań satysfakcji przeprowadzonych przez Fundację Obserwatorium Zarządzania. Warunkiem jego otrzymania było przejście szczegółowego procesu badawczego i spełnienie określonych, szczególnie wysokich standardów.

 

Odpowiedzialni w Biznesie

 

Po raz drugi Idea Leasing otrzymała wyróżnienie „Odpowiedzialni w Biznesie” za budowanie bezpieczeństwa transakcji w obrocie gospodarczym i wkład w rozwój systemu wymiany informacji gospodarczej. Tytuł przyznaje Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A.

 

Najlepszy Partner w Biznesie

 

Idea Leasing po raz kolejny z rzędu została uhonorowana tytułem „Najlepszy Partner w Biznesie” w kategorii Leasing, przyznawanym przez miesięcznik ekonomiczny „Home&Market”. Spółkę wyróżniono za stworzenie wyspecjalizowanej, spełniającej oczekiwania klientów oferty skierowanej do mikro, małych i średnich firm.

 

Order Finansowy 2015

 

Pożyczka transportowa Idea Leasing została wyróżniona „Orderem Finansowym 2015”, przyznanym Spółce w kategorii leasing przez magazyn ekonomiczny „Home&Market”. Zgodnie z raportem Związku Polskiego Leasingu produkt Idea Leasing był najchętniej wybieranym w segmencie transportu ciężkiego w 2015 roku – za jego pomocą sfinansowano ponad 1,2 tys. ciągników siodłowych i naczep/przyczep.

 

2015

 
Orzeł Polskiej Przedsiębiorczości

 

Statuetka „Orzeł Polskiej Przedsiębiorczości” to nagroda dla najlepszych przedsiębiorstw w swoich branżach, mająca na celu doceniać oraz wyróżniać te podmioty, które mogą być inspiracja dla innych. Przyznane nagrody i wyróżnienia promują najlepszych, pokazują jakość i solidność polskiego przedsiębiorcy oraz przyczyniają się do dalszego ich rozwoju. Jesteśmy dumni, że Idea Leasing należy do grona tych wyjątkowych organizacji.

 

Odpowiedzialni w biznesie

 

Idea Leasing otrzymała wyróżnienie „Odpowiedzialni w Biznesie” za budowanie bezpieczeństwa transakcji w obrocie gospodarczym i wkład w rozwój systemu wymiany informacji gospodarczej. Tytuł przyznaje Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A.

 

Najlepszy Partner w Biznesie

 

Według miesięcznika ekonomicznego „Home&Market” Idea Leasing to „Najlepszy Partner w Biznesie” w kategorii leasing! Spółkę wyróżniono za stworzenie wyspecjalizowanej, spełniającej oczekiwania klientów oferty skierowanej do mikro, małych i średnich firm.

 

Firma Roku

 

„Firma Roku” to tytuł przyznawany przedsiębiorstwom, które poprzez nowoczesne produkty, usługi, technologie oraz zarządzanie wyróżniają się na tle konkurencji. Nagradzane firmy działają w oparciu o najwyższe standardy organizacji pracy oraz przy pełnym poszanowaniu norm etyki biznesowej. Organizatorem plebiscytu jest Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców Przedsiębiorcy.pl

 

2014


Order Finansowy 2013

 

Najlepsze Produkty dla MŚP - Gazeta Finansowa

Firma Przyjazna Klientowi Marka Godna Zaufania 2017 PROSPERITA 2017 dla Najlepszej Firmy Leasingowej

PROSPERITA 2017
dla Najlepszej
Firmy Leasingowej

Certyfikat Odpowiedzialni w Biznesie 2015, 2016

Certyfikat
Odpowiedzialni
w Biznesie
2015, 2016

Najlepszy Partner w Biznesie Home & Market 2015, 2016

Najlepszy Partner
w Biznesie
Home & Market
2015, 2016

Order Finansowy Home & Market 2015

Order Finansowy
Home & Market
2015, 2016

Orzeł Polskiej Przedsiębiorczości 2015

Orzeł Polskiej
Przedsiębiorczości
2015