O Idea Leasing

Idea Leasing jest częścią polskiej grupy kapitałowej Idea Bank i jedną z najdynamiczniejszych firm w branży leasingowej. Wspiera rozwój polskich przedsiębiorców, oferując bezpieczny i nowoczesny pakiet usług finansowych dostosowanych do poszczególnych segmentów rynku.

W 2014 roku Idea Leasing nabyła 100 proc. akcji spółki VB Leasing Polska – lidera branży w segmencie transportu ciężkiego, specjalizującego się także w finansowaniu środków trwałych związanych z budownictwem i rolnictwem.  W październiku 2016 roku Spółka sfinalizowała nabycie większościowego pakietu akcji Getin Leasing, w efekcie czego po połączeniu powstanie czołowa firma leasingowa w Polsce z około 15-proc. udziałem w rynku.

Oferta Idea Leasing skierowana jest do mikro, małych i średnich firm, umożliwiając finansowanie inwestycji już od 1. dnia działalności. Spółka zapewnia elastyczność oferty uwzględniającą sezonowość cykli produkcji, finansuje także projekty inwestycyjne z wykorzystaniem środków unijnych. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z finansowania w formie leasingu finansowego i operacyjnego, pożyczki, wynajmu lub najmu dla transportu ciężkiego oraz szerokiej gamy ubezpieczeń i produktów dodatkowych. Klienci Idea Leasing, dzięki współpracy w ramach Grupy Idea Bank, mają także dostęp do innych produktów finansowych i księgowych dedykowanych przedsiębiorcom.

Idea Leasing jako jedna z nielicznych firm z branży oferuje finansowanie łodzi i jachtów motorowych, a przedsiębiorcy z sektora TSL mogą skorzystać z maksymalnie uproszczonych procedur i otrzymać finansowanie po przedstawieniu wyłącznie licencji transportowej. Spółka w swojej ofercie posiada również m.in. „DNA Program” – unikatowy system oznakowania mienia mikrocząsteczkami, a także „BestSELLER” – pośrednictwo sprzedaży firmowych pojazdów i maszyn.

Firma została wyróżniona m.in. Perłą Polskiego Leasingu, Orłem Polskiej Przedsiębiorczości, tytułem Najlepszy Partner w Biznesie i certyfikatem Odpowiedzialni w Biznesie.

Firma Przyjazna Klientowi Certyfikat Odpowiedzialni w Biznesie 2015, 2016

Certyfikat
Odpowiedzialni
w Biznesie
2015, 2016

Najlepszy Partner w Biznesie Home & Market 2015, 2016

Najlepszy Partner
w Biznesie
Home & Market
2015, 2016

Order Finansowy Home & Market 2015

Order Finansowy
Home & Market
2015

Orzeł Polskiej Przedsiębiorczości 2015

Orzeł Polskiej
Przedsiębiorczości
2015